tatuaż

Tatuaż to poważna decyzja, która powinna być dobrze przemyślana, w końcu robimy go z założeniem, iż będzie towarzyszył nam przez całe życie. Co jednak, gdy po jakimś czasie uznamy, że popełniliśmy duży błąd i zechcemy pozbyć się swego rodzaju permanentnego rysunku, który przestał nam się podobać lub został źle wykonany przez tatuatora? Jak szybko i skutecznie usunąć tatuaż? Lasery pikosekundowe Discovery Pico to urządzenia dedykowane dla osób z tego typu problemem. Na czym dokładnie polega technologia pikosekundowa?

Jak działają nowoczesne lasery pikosekundowe?

Lasery pikosekundowe Discovery Pico w opinii ekspertów medycyny estetycznej z warszawskiej Kliniki Miracki są jednymi z najskuteczniejszych urządzeń używanych przy zabiegach usuwania tatuażu, a także zmian skórnych. Urządzenia te, emitują ultrakrótkie wiązki światła o dużej mocy, zapewniając pacjentowi wysokie bezpieczeństwo. Wiązki laserowe niszczą barwnik znajdujący się pod skórą, rozbijając go na mikrocząsteczki. Lasery medyczne tego rodzaju działają bardzo precyzyjnie i głęboko. Możemy więc bez ryzyka i w szybki sposób pozbyć się niechcianych tatuaży – zarówno czarnych, jak i kolorowych, z którymi nie radziły sobie starsze systemy laserowe (m.in. lasery neodymowo yagowe Nd-Yag).

Laserowe usuwanie tatuażu – szybko i bez bólu

Wiele osób, które chcą pozbyć się tatuażu, ma obawy dotyczące dolegliwości bólowych, gdyż zgodnie z krążącą, obiegową opinią zabiegi tego rodzaju są wyjątkowo nieprzyjemne i ciężko je znieść. Nie jest to prawdą. Laserowe usuwanie tatuażu z użyciem lasera pikosekundowego Discovery Pico nie jest bardzo bolesne, a w razie szczególnej wrażliwości na ból, można skorzystać z miejscowego znieczulenia. Warto nadmienić, iż po zabiegu z użyciem tego typu lasera, nie musimy martwić się, że pojawią się blizny pozabiegowe – nic takiego nie będzie miało miejsca! Bezpośrednio po zabiegu, skóra może być zaczerwieniona oraz opuchnięta, jednak to normalna reakcja.

Jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe, to należy wstrzymać się z uczęszczaniem na basen i saunę, a także zrezygnować ze stosowania bronzerów, czy innych barwiących produktów kosmetycznych. Warto też przez następne kilka dni uważać na obszar zabiegowy i przez miesiąc chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym, stosując krem z wysokim filtrem (minimum SPF 30+).

Ile trwa pojedynczy zabieg? Od 10 do 40 minut. Jeśli chodzi o liczbę koniecznych zabiegów, jest to bardzo indywidualna kwestia, wszystko zależy od tego, ile i jakie barwniki zostały użyte do wykonania tatuażu oraz na jaką głębokość zostały wprowadzone. Znaczenie ma również kolor skóry oraz reakcja organizmu na laser. Jednak już po pierwszej sesji, widoczne będzie rozjaśnienie rysunku, a wraz z kolejnymi będzie on stopniowo blaknąć, tracąc swoją pierwotną intensywność. Finalnie, tatuaż znika całkowicie lub jest praktycznie w ogóle niezauważalny, a nasza skóra jest na powrót gładka oraz jednolita. Warto dodać, że lasery pikosekundowe Discovery Pico usuwają również:

  • makijaż permanentny (z oczu, ust oraz brwi),
  • rozstępy,
  • zmarszczki,
  • melasmę,
  • blizny potrądzikowe,
  • przebarwienia skórne.

Urządzenia te mogą też być z powodzeniem wykorzystywane do zabiegów odmładzających skórę.

Przeciwwskazania do usuwania tatuażu laserem pikosekundowym

Jak w przypadku każdego zabiegu laserowego, również i tutaj występują pewne przeciwwskazania, takie jak:

  • świeża opalenizna,
  • korzystanie z solarium,
  • ciąża,
  • przyjmowanie leków i preparatów światłoczułych.

Podsumowując, technologia pikosekundowa daje ogromne możliwości zabiegowe, bez wątpienia jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które planują usunięcie tatuażu, odmłodzenie skóry, redukcję rozstępów, blizn potrądzikowych, nieudanego makijażu permanentnego lub też nieestetycznych, posłonecznych przebarwień.

Chcesz poznać więcej istotnych faktów na temat działania laserów pikosekundowych Discovery Pico? Przydatne, wyczerpujące temat informacje znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl