Czy wyrywanie zęba boli?

Wyrywanie zębów to z pewnością nie jest jedna z tych rzeczy, które nam się miło kojarzą. Nie dość, że większość z nas ma duży problem z wizytami w gabinetach stomatologicznych to do tego, zabieg ekstrakcji, czyli wyrywania zęba jest tym, który najbardziej przeraża pacjentów. Wszystko przez to, że kojarzy się z bardzo dużym bólem i kiepskimi efektami wizualnymi, szczególnie jeśli wyrywane są widoczne zęby jak jedynki, dwójki czy trójki.

Czy wyrywanie zębów boli?

Zastanówmy się jednak czy wyrywane zęba naprawdę boli? Zdaniem pacjentów owszem. Problem w tym, że większość z tych którzy tak ochoczo komentują wyrywanie zębów samemu nie miało nigdy przeprowadzanego tego zabiegu lub miało bardzo dawno temu. medycyna zaś w ostatnim czasie mocno poszła do przodu! Jak przekonują specjaliści w dzisiejszych czasach, korzystając z możliwości znieczulających możliwe jest wyrwanie zęba bez bólu.

Usuwanie zęba nie boli!

Jeśli więc stosujemy znieczulenie, a obecnie zdecydowana większość zabiegów usuwania zębów przeprowadzana jest właśnie z użyciem środków znieczulających, wyrywanie nie powinno być dla pacjenta bolesne. Czy więc wyrywanie zęba boli? Odpowiedź brzmi: Nie musi! I tego się trzymajmy!

Leave a Comment