narty

Narciarstwo to sport, który z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów. Dla przykładu Polacy zakochali się w sportach zimowych na przełomie pierwszych sukcesów Adama Małysza i do dziś mają słabość do zimowych szaleństw, coraz chętniej wyjeżdżają do najpiękniejszych europejskich kurortów. Oprócz korzyści związanych ze świetną zabawą i adrenaliną, narciarstwo to również szereg zalet dla zdrowia. Zapraszamy do lektury.

Zima może być fajna

Statystycznie większość osób za swoją ulubioną porę roku uważa lato. Zima jest trzecia w kolejności, plasując się tuż za wiosną. Teoretycznie nie można się temu dziwić. Oprócz swoich uroków zima to dość niewdzięczna pora roku. W trakcie jej trwania nie raz zmuszeni jesteśmy marznąć w oczekiwaniu na autobus lub zakładać na siebie kolejne warstwy ubrań. Czasami warto jednak spojrzeć na zimę z innej perspektywy. Ten okres to czas ferii, których nie musimy spędzić pod kocem i telewizorem. Nawet jeżeli w Polsce ilość śniegu nie rozpieszcza, to ceny popularnych kurortów takich jak Pra Loup coraz bardziej zachęcają, aby ruszyć na podbój stoków.

Narty to zdrowie

Jednym z zimowych szaleństw, jakim możemy się poddać, jest jazda na nartach. Nie od dziś wiadomo, że jakakolwiek forma ruchu pozwala poprawić nasze zdrowie fizyczne i ukoić psychikę. Aktywność na śniegu to również wzmocnienie odporności i wydolności tlenowej, mającej doskonały wpływ na pracę serca i płuc. Jazda na nartach proponuje wszystkie elementy w pakiecie.

Wysportowane ciało

Możemy się powtórzyć, ale trzeba wyraźnie podkreślić, że każdy rodzaj aktywności sportowej ma zbawienne działanie dla naszej sylwetki. Nie inaczej jest w przypadku jazdy na nartach. Narciarstwo angażuje niemal wszystkie mięśnie, dzięki temu pozwala spalać wiele kalorii. Regularne zjeżdżanie na deskach to gwarancja doskonałej kondycji i zgrabnej sylwetki. Godzina jazdy na nartach to nawet 500 spalonych kalorii!

Samodyscyplina

Jazda na nartach jak każdy sport uczy samodyscypliny i zapału do pracy nad swoimi umiejętnościami. Jeżeli jesteś na etapie początkującym, doskonale zdajesz sobie sprawę, że pierwsze próby mogą skończyć się niepowodzeniami w postaci upadków i problemów z koordynacją. Dzięki temu, na stoku zostają tylko najlepsi i najsilniejsi, którzy przetrwali początkowe trudności i mogą się cieszyć frajdą, jaką bez wątpienia daje uprawianie narciarstwa.

Materiał partnera