narty1

Alpy to największy łańcuch górski Europy. Obejmują one większy lub mniejszy obszar krajów takich jak: Francja, Włochy, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Liechtenstein i Słowenia. Uważane są jako kierunek niezwykle atrakcyjny dla miłośników narciarstwa i snowboardingu.

Gdzie na narty w Szwajcarii?

Najpopularniejszymi „alpejskimi państwami”, do których warto wybrać się na wyjazd na narty są Szwajcaria, Włochy , Francja i Austria. Kuszą one bajecznymi trasami i widokami. Wyjazdy na narty w Alpy powinny być dobrze przemyślane pod względem logistycznym. Zwłaszcza jeśli chcemy odwiedzić więcej niż jeden ośrodek narciarski.

Szwajcaria – bajka dla narciarzy

Rewelacyjne warunki narciarskie, wyśmienite warunki pogodowe i niespotykanie urocze wioski to argumenty, by zdecydować się na skorzystanie ze szwajcarskich kurortów. Co prawda ceny są dość wysokie, jednak adekwatne do oferowanego, wysokiego standardu zakwaterowania i świetnie przygotowanych tras. Ośrodki, które warto odwiedzić: Nendaz, St.Martiz, Laax, czy Zermatt.

Austria – blisko i tanio

Idealne miejsce na wyjazdy na narty w Alpy. Sporym plusem jest dobry dojazd z Polski. Na narty warto wybrać się do miejscowości Schladming. Jest to region, który składa się z czterech gór – Reiteralm, Hochwurzen, Planai i Hauser Kaibling. Połączone one są ze sobą urokliwymi trasami i wyciągami narciarskimi.

Francja – raj dla rodzin

Francuskie kurorty narciarskie są wprost stworzone dla rodzin. Niedalekie sąsiedztwo hoteli i różnorodność tras to idealne warunki do spędzenia ferii zimowych całą rodziną. Warto wybrać się do Trzech Dolin, a dokładnie do części tego kompleksu narciarskiego – Les Menuires. Oferuje on takie atrakcje jak: tor saneczkarski rock’n bob, przejażdżki saniami, przejażdżki psimi zaprzęgami Huskies, lot motolotnią, wycieczki na rakietach śnieżnych, tor dla skuterów śnieżnych oraz quadów, park dla dzieci, a także
2 kina.

Włochy- kraj słońca

Praktycznie ciągle świeci tam słońce, a sezon narciarski trwa do początku kwietnia. Stoki są świetnie przygotowane, szerokie i zróżnicowane. Warto wybrać się do Trydent – Górnej Adygi oraz Wenecji Euganejskiej, w której 12 ośrodków narciarskich połączyło się w sieć Dolomiti Supersky. Na uwagę zasługuje również miasteczko położone w strefie wolnocłowej – Livigno.

Śnieżne Alpy, dzięki swojemu rozległemu położeniu, oferują bogatą różnorodność krajobrazów. Dzięki temu każdy amator sportów zimowych może wybrać taki ośrodek narciarski, który będzie spełniał jego wymagania praktycznie pod każdym względem.