lista

Kiedy iść do dentysty?

Dokucza Ci ból zeba? A może po prostu dawno nie byłeś u stomatologa i zastanawiasz się czy aby nie zbyt długo to odwlekasz? Jakie symptomy świadczą o tym, że czas udać się do dentysty na przegląd? Oto kilka z nich.

Generalnie uważa się, że na zwykly przegląd zębów powinniśmy się wybierać do stomatologa przynajmniej raz na rok, a najlepiej raz na pół roku. Wynika to z faktu, że dzięki temu będziemy mieli możliwość zwalczania wszelkch ubytków w zębach już w tzw. „zarodku”, czyli zanim przyjmą niebezpieczne stadium.

Regularne przeglądy jamy ustnej pozwolą każdemu z nas na utrzymanie zdrowego uzębienia i szczerego, szerokiego uśmiechu z białymi zębami. Dlatego warto iść do gabinetu stomatologicznego jak najczęściej, przynajmniej raz na rok.

Inną sprawą jest sytuacja, gdy odczuwamy silny ból zęba, choć teoretycznie niedawno byliśmy u dentysty na pzeglądzie i wszystko było ok. Wówczas również należy zgłosić się do dentysty nawet jeśli ból następnego dnia ból mija. Należy mimo wszystko odnaleźć jego przyczynę i ją wyeliminować.

Leave a Comment