narty

Alpy ze względu na warunki naturalne, które panują w tamtejszych górach, co skutkuje długim sezonem zimowym, a także dzięki rozbudowanej infrastrukturze są jednym z najczęściej wybieranych miejsc wyjazdu na ferie lub na odpoczynek – taki wyjazd zawsze będzie udany. Nie ważne czy z rodziną, przyjaciółmi, samemu czy drugą połówką, gwarancja miło spędzonego czasu jest w stu procentach pewna. Dla miłośników sportów zimowych tj. snowboard lub narty czekają świetnie przygotowane stoki narciarskie, a dla początkujących tzw. ośle łączki, gdzie spokojnie mogą się oddać nauce jazdy pod okiem instruktora. Co tak naprawdę wpływa na popularność tego miejsca?

Góry rozciągające się na kilka krajów

Rozciągają się od wybrzeża Morza Śródziemnego aż po dolinę Dunaju. Dzięki temu mamy spory wybór miejsc, aby poszusować wśród Alp na nartach lub snowboardzie. W takich krajach jak Słowenia, Austrią, Włochy, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria czy Francja znajdziemy świetne ośrodki narciarskie, które co roku odwiedzają miłośnicy sportów zimowych. Wiele tras jest położonych aż na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza, ale także na wyższych co zapewni jeszcze silniejsze doznania i adrenalinę podczas zjazdów. Warto też zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać się na narty w Tignes.

Perfekcyjnie przygotowane na turystów

Wyjazd w Alpy jest znakomitą okazją do spędzenia w rewelacyjnych warunkach szczególnie ferii zimowych. Góry odznaczają się w Europie, nadzwyczaj rozbudowana infrastrukturą narciarską. Nowoczesne wyciągi ułatwiające wjazd na góry i szczyt stoków, systemy naśnieżania oraz kompleksowa obsługa tras zjazdowych. Wszystko to zapewnia więc idealne warunki do uprawiania sportów zimowych.

Dla początkujących

Nie trzeba być zawodowym narciarzem, aby pojechać się na urlop w Alpy. W każdym ośrodku można wybrać możliwość nauki narciarstwa, co sprawdza się w szczególności wśród rodzin z dziećmi, między innymi w malowniczo położonej miejscowości Tignes. Wydawać by się mogło, że kilkudniowy kurs nie zapewni nam umiejętności jazdy po stoku, ale nie jest to do końca zgodne z prawdą. Wszystko zależy od naszego zaangażowania i samozaparcia, oraz umiejętności przekazania wiedzy przez osobę prowadzącą kurs. Niemniej warto spróbować.

Czas przedłużyć sezon zimowy

W momencie gdy w Polsce nie ma sezonu zimowego, a na stokach zamiast puszystej bieli zauważamy tylko trawę, armatki śnieżne w Alpach pracują pełną parą, a na wysokości kilku tysięcy metrów śnieg zaczyna padać już nawet we wrześniu. Dlatego sezon w górach, nieważne czy francuskich, czy włoskich jest rozciągnięty w czasie. Poza ścisłym okresem zimowym (grudzień, styczeń, luty) na stokach może być naprawdę pusto, co pozwala nam, do woli cieszy się jazdą na nartach po wielu kilometrowych trasach. Warto również zaznaczyć, że nie ma obowiązku zaopatrzenia się w narty na wyjazd. Na miejscu jest wystarczająca ilość wypożyczalni i serwisów sprzętu, gdzie zdobędziemy dodatkowo kask, gogle i odpowiedni strój, zapewniając sobie ciepło i swobodę ruchów.

Materiał partnera