usmiech zeby

O próchnicy słyszymy od najwcześniejszych lat naszego życia. To problem, który pojawia się niezależnie od wieku i może dotyczyć nawet tych osób, które regularnie odwiedzają stomatologa i dobrze dbają o codzienne czyszczenie zębów. Warto jednak wiedzieć, że tylko dobry dentysta w Chorzowie obejmie nas profesjonalną opieką stomatologiczną i nauczy tak dbać o zęby, by te były jak najmniej narażone na szkodliwe działanie próchnicy.

Precyzja trafienia w punkt

Leczenie próchnicy w Chorzowie nie jest skomplikowane – wymagać będzie jednak od dentysty dokładnego badania stanu jamy ustnej jego pacjentów. W praktyce więc w polecanym gabinecie stomatologicznym otrzymamy dostęp do kompleksowego sprawdzenia stanu korzeni zębowych oraz przestrzeni między nimi – to właśnie te miejsca narażone są w największym stopniu na szkodliwe działanie próchnicy. Co więcej, tak ulokowane zmiany próchnicowe nie dają żadnych objawów. Tym samym pacjent nie może wyczuć, że coś jest nie tak, bo nie towarzyszą temu żadne oznaki bólowe.

Dwa sposoby walki z próchnicą

Dobry dentysta w Chorzowie doskonale zna dwa podstawowe i najskuteczniejsze sposoby leczenia próchnicy. Pierwszym z nich będzie postawienie na remineralizację. W tym zabiegu aplikuje się żel lub lakier z zawartością fluoru na wszystkie zaciemnione miejsca, co skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się zmian próchnicowych. Drugim sposobem jest zastosowanie leczenia plombowego – to wówczas ubytki powstałe na skutek usunięcia tkanki ze zmianami próchnicowymi wypełnia się odpowiednim rodzajem plomby.

Oferta dopasowana do potrzeb

W dobrym gabinecie stomatologicznym w Chorzowie otrzymamy dostęp do pełnej palety różnorodnych usług. To jednak co jest najważniejsze, to pełen profesjonalizm wykonywanych usług i konkurencyjne ceny. Tu można z powodzeniem pozbyć się każdego problemu – także tego bolącego. I co ważne z usług dentysty skorzystać mogą nie tylko dorośli, ale i ci bardziej wymagający pacjenci – dzieci. Dobrze więc znaleźć dobrego stomatologa w pobliżu i stać się jego stałym pacjentem. A wizyty u dentysty staną się samą przyjemnością bo będą wyłącznie systematycznymi przeglądami.