hulajnoga

Większość osób kojarzy hulajnogę wyłącznie z zabawą przystosowaną dla najmłodszych. Nie jest to jednak prawdziwa opinia, bo coraz częściej sięgają po nią również dorośli. Moda na hulajnogi zawładnęła światem tak mocno, że dziś na ulicach wielu europejskich miast, możemy za pomocą aplikacji wynająć jej elektroniczny odpowiednik. Jakie zalety niesie za sobą jazda na hulajnodze i dlaczego polecana jest najmłodszym? Zapraszamy do lektury.

Hulajnoga o napędzie naturalnym

Pomimo pojawienia się hulajnóg elektrycznych, nic nie zastąpi jej klasycznej formy. W korzystaniu z produktu chodzi przecież o to, żeby rozruszać i wzmocnić mięśnie. Eksperci podkreślają również, że podczas korzystania z hulajnogi, używamy ich więcej niż w trakcie jazdy na rowerze. Mięśnie pleców, nóg czy brzucha, które aktywizujemy podczas przejażdżki hulajnogą, pozwalają zmęczyć się i spalić tyle kalorii, ile w trakcie każdego innego treningu wysiłkowego.

Właśnie z tego względu tak chętnie sięgają po nią choćby zawodowi sportowcy związani z narciarstwem biegowym. Tak przystosowane do treningu hulajnogi posiadają jednak większe koła i kierownicę ustawioną w sposób dostosowany do wzrostu danego zawodnika. Produkty dostępne w szerokiej sprzedaży przeznaczone są głównie do rekreacyjnego i spokojnego poruszania się po mieście. Nie brakuje również amatorów jazdy wyczynowej polegającej na ewolucjach i zjazdach ze wzniesień. W tym momencie warto zaznaczyć, że technika jazdy na hulajnodze wykształca zmysł równowagi, z tego względu szczególnie warto polecać ją najmłodszym.

Wysoka sprawność

Oprócz wpływu na zmysł równowagi, hulajnogi uczą również sprawności językowej! Jak podają eksperci ośrodek równowagi i mowy znajdują się w tej samej części mózgu. Dzięki temu intensywna jazda na hulajnodze aktywuje i wzmacnia między nimi połączenia. Podobnego zdania są logopedzi, którzy stosując szereg badań, odkryli, że dzieci mające problem z jazdą, zdecydowanie gorzej się wysławiają i mają skłonności do seplenienia. Przeciwnie sytuacja wygląda w przypadku maluchów, które z jazdą na hulajnodze radzą sobie świetnie.

Podsumowanie

Jazda na hulajnodze oprócz pobudzenia najważniejszych mięśni wpływa również na rozwój i działanie poszczególnych stref mózgu. Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało się odpowiedni sposób, spróbuj odciągnąć je od gier komputerowych i wybierz się z nim na wspaniałą przejażdżkę. Tak spędzony czas może przynieść wiele efektów w przyszłości.

Materiał partnera