zęby

Badania pokazują, że gabinet stomatologiczny jest coraz częściej odwiedzany przez pacjentów, którzy mają potem zakładane implanty zębowe. To jeden ze sposobów na to, aby mieć piękny uśmiech. Kto najczęściej decyduje się na takie rozwiązanie? jakie są główne rodzaje implantów zębowych?

Brak pięknego uśmiechu prowadzi w dzisiejszych czasach do małej pewności siebie, niskiej samooceny itp. Przekłada się to na życie prywatne oraz zawodowe. Niestety, nie każdy ma naturalnie zdrowe oraz jednocześnie białe zęby. Niektórzy – z różnych przyczyn – mieli problemy z próchnicą. Doprowadziło to do konieczności usunięcia zębów. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że luki w uzębieniu nie wyglądają estetycznie. Medycyna jest jednak na tyle rozwinięta, że można sobie poradzić z tym kłopotem. Coraz częściej stosowane są właśnie implanty zębowe. Warto wiedzieć, że istnieją różne rodzaje tych stomatologicznych akcesoriów. Jakie z nich są stosowane? Na początku trzeba odwiedzić gabinet stomatologiczny. Fachowy stomatolog przeprowadza wywiad medyczny, ocenia sytuację pacjenta, a następnie decyduje się na najlepsze rozwiązania uwzględniając rozmaite czynniki. Często stosowane są implanty zębowe wykonane z tytanu. Czym się charakteryzują? Między innymi długim okresem użytkowania. Niektórzy jednak narzekają, że takie elementy nie do końca wyglądają estetycznie. Czasami też pacjenci mają problem z obniżeniem linii dziąseł – to prowadzi do zwiększonej widoczności części tytanowej.

Nie brakuje lekarzy, którzy rekomendują swoim pacjentom implanty zębowe cyrkonowe. Są one przez wiele osób uważane jako najbardziej estetyczne. Wszystko dlatego, że substancja przypomina naturalną tkankę zęba. Dodatkowo jest wyjątkowo odporna na ścieranie. Implanty cyrkonowe są również wybierane ze względu na fakt, że taki materiał bardzo dobrze wiąże się z naszą tkanką kostną. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Takie implanty zębowe mają odporność na substancje kwaśne i nie zmieniają smaku jedzonej potrawy. Są dla nas bezpieczne, a także mogą być stosowane przez tak naprawdę każdego – nawet przez osoby, które mają rozmaite choroby przewlekłe (jak choćby wrzodziejące zapalenie jelita grubego itp.).

Materiał partnera