Kiedy szczepić na pneumokoki?

Wielu rodziców zastanawia się czy szczepić swoje dzieci. Warto mieć na uwadze, że szczepienie znacznie pomniejszyły liczbę osób (w tym dzieci!), które zmarły z powodu chorób zakaźnych. Co więcej, w każdym roku miliony ludzi dzięki szczepieniom mogą żyć. Właściwie ludzkość pozbyła się takich chorób jak ospa, polio itp. Jeśli społeczeństwa zaniechają dalszego korzystania ze szczepień ryzykujemy powrotem do epidemii tych i innych chorób.

Szczepimy się na wiele różnych zagrożeń dla naszych organizmów. Jednym z tych zagrożeń są pneumokoki Kiedy należy szczepić się na pneumokoki?

Kiedy powinno się szczepić na pneumokoki?

Pneumokoki to bardzo groźne bakterie, które powodują ciężkie choroby szczególnie u dzieci. Mogą osiedlać się w gardle lub nosie i w ten sposób być przenoszone dalej i zagrażać kolejnym dzieciom. Pneumokoki wywołują bardzo ostre zapalenia dróg oddechowych i mogą doprowadzić nawet do śmieci osób zakażonych.

Warto więc skorzystać ze szczepień, które mogłyby uratować potencjalnie życie. Co więcej, szczepienia są szybkie i nie wymagają dużych nakładów finansowych, co jest dodatkowym argumentem za tym, aby szczepić się na pneumokoki. Szczepienie rozpoczyna się w drugim miesiącu życia dziecka.

Leave a Comment